Szkoła Letnia PKN ICOMOS

SZKOŁA LETNIA PKN ICOMOS W TORUNIU

Rusza Letnia Szkoła PKN ICOMOS w Toruniu. Trzecia edycja, cieszących się dużą popularnością, spotkań specjalistów branży konserwatorskiej z młodymi adeptami tejże sztuki. W tym roku Szkoła Letnia zawędrowała do Torunia. Tematem wiodącym będzie „Ochrona i konserwacja zabudowy staromiejskiej na przykładzie Torunia w XX lecie wpisu Toruńskiej Starówki na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO„. Dla uczestników Szkoły, przybyłych z różnych części Polski, organizatorzy (PKN ICOMOS, URZĄD MIASTA TORUNIA, LIGA POLSKICH MIAST I MIEJSC UNESCO i UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU) przygotowali cykl wykładów oraz jeszcze więcej zajęć terenowych w samym sercu Torunia – na Starym Mieście.

Chociaż to dopiero trzecie tego typu spotkanie, to Szkoła Letnia ICOMOS stworzyła już swoją własną idee. Jak czytamy na stronie PKN ICOMOS (icomos-poland.org): Celem spotkań jest przedstawienie najbardziej aktualnej problematyki ochrony dziedzictwa, wymiana doświadczeń i poznanie najważniejszych działań konserwatorskich prezentowanych w różnych miejscach Polski, w których dzieją się rzeczy ważne dla ochrony i konserwacji zabytków”.

Uczestnikami Szkoły Letniej są ludzie młodzi, będący specjalistami rożnych profesji związanych z ochroną dziedzictwa i opieką nad zabytkami, posiadający podstawową wiedzę z zakresu ochrony dóbr kultury. Zadaniem Szkoły Letniej jest zwiększenie zasobu wiedzy i doświadczenia uczestników o nowe, aktualne zagadnienia, z jakimi zmagają się specjaliści branży. Ponadto, Szkoła Letnia PKN ICOMOS, to świetne miejsce do nawiązania nowych kontaktów między ludźmi, dla których ochrona dziedzictwa to praca, pasja, a nawet i życiowa misja.

Nasi przedstawiciele również wezmą udział w Szkole Letniej w Toruniu. My również chcemy rozwijać się, zyskiwać nową wiedzę oraz umiejętności, zdobywać cenne doświadczenie, aby nasza misja ochrony zabytków była realizowana przez nas coraz lepiej. Zatem do zobaczenia w Toruniu!

Ostatnie posty